Dracula - zklamání v jeho vzhledu

23. října 2012 v 19:35 | Annie Boyle |  Kecy v Kleci
Přiznávám, ž euž mi poněkud leze krkem ti rádoby upíři. A víte na co jsem přišla? Kdyby se ty knížky, alespon' schodovali v přeměne v upíra. V TVD to je tak že tě kousne musíš se napít krve atd. a ve Stmívání stačí když těten upír kousne.. V Draculovi jsem to sice ještě k přeměn'ování nedočetla.. Jak z toho má bejt pak člověk moudrej. copak si můžu vybrat jak chci být přeměnená v upíra?? .. Ale ted' k názvu nadpisu..
Dracula vím o něm už od druhé třídy kd yjsem přeloskala první větu první kapitoly.
Ještě než byli ty rádoby parodie upíři sexikony namakaní upíři s pekáčem buchet který jim pekla maminka.
Ve čtvrté třídě jsem se do upírů zbláznila. Každou noc jsem si představovala Dráculu jak v Transylvánii sedí na svém panství a popíjí místo vína krev. Představoval jsem si ho jako elegantního muže s krátce střiženými vlasy, oblečéného do obleku, s vycházkovou holí. A najednou sem se v knize dostal k popisu Dráculy a všechny mé představy byli ty tam..
Cituji z knihy
" ... V nich stál vysoký, starý muž, hladce vyholený až na dlouhý bílý knír, od hlavy k patě oblečený černě..."
Moje představy o elegantním chlapíkovi s slonovinově bílými zuby byli ty tam.. Představa Dráculy byla tak jiná a v knize je popsán úplně jinak.. Viděla jsem Van Helsinga (to mi připomělo musím ho zkouknout) a kousek z Dráculy a tam byl Dracula taky takovej elegantní ne tolik jako v mých představách, ale byl to elegán..
Mé představy..Mé dětské sny.. Můj sen, že se jednou do Transylvánie vypravím a potkám tam elegantního Dráculu je pryč.. Dětské představy lhaly....
Příjdu si divně pořád vidím Dráculu jako toho elegantního chlapíka s leskle bílými zuby. Ted' s popisderm Dráculy v knize válčím..Pořád vidím toho svého Dráculu a najednou píšou kostnaté ruce nebo co to je.. Mate mě to.. Drácula byl pro mě vždy elegán a to v době kdy žádnej Edward, Stefan nebo snad Damond neexisotvali.. Možná jo, ale na papíře kdesi v šuplíku..
Matou mě mé vlatní představy... Drácula nemůže být takový jaký ho popisují vážně ne..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 23. října 2012 v 21:39 | Reagovat

Já tu měl doma včera upíra. Probudil jsem se ve čtyři ráno celej poštípanej. Představ si, v téhle roční době komár. Slyšel jsem ho bzučet, ale nenašel jsem ho. Možná že to byl opravdu upír a pak se vypařil. :D

2 Annie  Boyle Annie Boyle | Web | 24. října 2012 v 14:44 | Reagovat

[1]: Máš asi doma nějaký velký teplo, že se za tebou přiletěl podívat..:)

3 Sindy Sindy | 26. listopadu 2012 v 17:26 | Reagovat

DRÁKULU JSEM SI TAKY PŘEDSTAVOVALA JINAK NEŽ V KNÍŽCE ALE PO PÁR KAPITOLÁCH JSEM SI NĚJAK ZVYKLA

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama